Jak działają systemy ERP w dziale logistyki?

Dynamiczny rozwój firmy oraz uzyskanie przewagi strategicznej na rynku możliwe jest głównie dzięki wprowadzaniu coraz to nowszych narzędzi i rozwiązań ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem i jego funkcjonowanie. Wie o tym coraz więcej firmy, dlatego systemy, takie jak ERP zaczynają cieszyć się coraz większym powodzeniem, również w logistyce. Przekonaj się, jak działają tego typu narzędzia i jakie korzyści może przynieść ich wdrożenie w przypadku logistyki.

Czytaj więcej

Ebook GA - zrozum zachowania użytkowników

Google Analytics: zrozumienie zachowania użytkowników - krótko o podręczniku, pozwalającym na oswojenie się z GA
E-book "Google Analytics: zrozumienie zachowania użytkowników" (w wersji oryginalnej Google Analytics. Understanding visitors behavior) jest pozycją, opracowaną przez cenionego eksperta i partnera Google Analytics Justina Cutroniego. Oferowane przez firmę Google narzędzie ma dwie podstawowe zalety. Pierwszą jest możliwość jego szerokiego zastosowania i potężne możliwości analityczne. Nie mniej ważna jest jego cena, a w zasadzie jej brak. Google Analytics jest bowiem całkowicie bezpłatne. GA pozwala przy tym poznać zachowania użytkowników, odwiedzających naszą witrynę oraz zidentyfikować potencjalne źródła zysków. Przyczynia się w sposób istotny do poznania procesów, zachodzących w trakcie odwiedzin strony internetowej.

Czytaj więcej

Dobór odpowiedniego systemu POS dla przedsiębiorstw

Prowadzenie biznesu obecnie wiąże się z wieloma wyzwaniami, które niesie ze sobą rynek. Dlatego trzeba prezentować jak najlepszą ofertę jak najwięcej różnorodnych akcesoriów i rozwiązań. Trzeba jednak mieć pod to grunt i stosować wiele nowoczesnych narzędzi, które ułatwią prezentację oferty. Takim ważnym elementem jest system POS.

Czytaj więcej

Jak pandemia przyspieszyła rozwój branży retail i e-commerce?

Wybuch pandemii w 2020 roku odmienił cały świat. W bardzo dużym stopniu wpłynął bezpośrednio na wiele branż. Odsłoniło to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć, a wcześniej nie mieliśmy o nich pojęcia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na branże retail oraz e-commerce, które w trakcie pandemii znacznie przyśpieszyły. W tym artykule postaramy się nieco bliżej nakreślić to jak na te branże wpłynął wybuch pandemii.

Czytaj więcej

Systemy ERP i CRM w e-biznesie

Biznes elektroniczny (czyli e-biznes) to popularna forma działalności, oparta na różnorodnych technologiach informacyjnych i komunikacyjnych, jak np. aplikacje, strony www itp. Zarządzanie firmą tego rodzaju to dziś sprawa powszechna, choć nie należąca do najłatwiejszych. E-biznes – czyli np. prowadzenie sprzedaży internetowej, kursów online, e-bankowości, platform współpracy czy witryn o charakterze społecznościowym – wymaga uwzględnienia wielu czynników, mających wpływ na prawidłowe i bezawaryjne funkcjonowanie całości. Na pewno zarządzanie firmą będzie o wiele prostsze przy zastosowaniu odpowiedniego wsparcia. Przykładem jest tu system ERP i CRM. Nazwy te mogą wydawać się nieco obce, dlatego warto je wyjaśnić.

Czytaj więcej

6 oznak, że Twój biznes potrzebuje systemu ERP

System ERP jest to Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Innymi słowami jest to oprogramowanie dla małych i dużych przedsiębiorstw, które ma za zadanie zintegrować wszystkie procesy, które zachodzą we firmie. System ERP wspiera firmy w analizie, a także w zarządzaniu procesów biznesowych. Obejmuje on wszystkie powiązane ze sobą obszary działań, jak zarządzanie księgowością, zarządzanie finansami, marketingiem, sprzedażą, produkcją i magazynem. Jeżeli odczuwasz spadek zadowolenia Klientów lub ustalanie transakcji finansowych zajmuje Ci zbyt dużo czasu, a prognozowana sprzedaż opiera się na domysłach to znak, że potrzebny jest Ci system ERP.

Czytaj więcej

CRM czy ERP - który system wybrać?

XXI wiek przynosi masę technologii, m.in. system ERP czy CRM. Są to narzędzia służące do zarządzania procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie i optymalizowania ich. Który z nich wybrać do wdrożenia w swojej organizacji? Jakie są różnice między CRM a ERP? Przeanalizujmy krótko, jakie są główne cechy, które charakteryzują oprogramowanie CRM i ERP.

Czytaj więcej

Jak przebiega wdrożenie systemu ERP?

Wdrożenie ERP obejmuje instalację oprogramowania, przenoszenie danych finansowych na nowy system, konfigurowanie użytkowników i procesów, a szkolenie użytkowników na oprogramowaniu. Wybór odpowiedniego partnera do wdrożenia systemu ERP i metoda tej operacji jest prawie tak samo ważna, jak wybór odpowiedniego oprogramowania. Jak w przypadku każdego dużego projektu, koniecznym jest, aby zacząć od jednej rzeczy naraz. Na szczęście, szybkie i bezproblemowe wdrożenia ERP są nie tylko wykonalne, ale faktycznie dość powszechne.

Czytaj więcej

Po co i jak wprowadzić system ERP do naszej firmy?

System ERP jest oprogramowaniem dla przedsiębiorstw, które ma pomóc w analizie i zarządzaniu procesami biznesowymi. Może pomóc zintegrować wszystkie procesy, zachodzące w firmie takie jak standaryzacja procesów biznesowych, kierowanie finansami i księgowością, zapasami, produkcją i projektami. Natomiast system CRM skupia się na działaniach marketingowych, zarządzaniu procesami sprzedaży, oraz obsłudze i komunikowaniu z klientem. Różnice między tymi dwoma systemami zostały już opisane na blogu odl.com.pl, więc w tym wpisie skupię się na tym po co i jak wprowadzić system ERP do naszego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej

Jak wybrać najlepszy system ERP?

Zastanawiasz się jaki system erp wybrać? Ważne jest, aby wybrać ERP, który pasuje do branży, w jakiej działa Twoja firma. Powód jest prosty: firmy z różnych segmentów ekonomicznych mają różne procesy biznesowe, które muszą być uwzględnione w ERP.

Czytaj więcej

Oprogramowanie dla firm

Współczesna firma musi sprostać wielu zadaniom. Przede wszystkim musi zarabiać, ale nie mniej istotne jest śledzenie kosztów i przychodów, sporządzanie bilansu, wykonywanie obowiązkowych raportów wynikających z regulacji „Ustawy o Rachunkowości”, terminowe regulowanie zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego itp.

Czytaj więcej

Systemy ERP - jak wykorzystać je w chmurze

System ERP, czyli z angielskiego Enterprise Resource Planning to narzędzie służące do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Jego funkcją jest gromadzenie danych oraz porządkowanie i integracja wszystkich obszarów funkcjonowania firmy. Ponadto wspomaga zarządzanie zasobami, w taki sposób, by rozliczać je pod kątem największej efektywności.

Czytaj więcej