Skip to main content

Jak wybrać system Point of sale dla firmy? Porównanie najlepszych systemów POS

System POS (ang. Point of Sale) może być efektywnie wykorzystywany w gastronomii czy handlu detalicznym. Składa się na niego wiele elementów, do których zalicza się chociażby terminal płatniczy, kasy fiskalne, a także narzędzia zewnętrzne, np. czytniki kodów kreskowych i drukarki fiskalne. To potężne wsparcie dla biznesu detalicznego, które pozwala na sprawną analizę kosztów i zysków, a w konsekwencji podnosi na znacznie wyższy poziom jakość zarządzania firmą. Jak wybrać najlepszy system POS i czym kierować się, podejmując taką decyzję?

Czytaj więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o modelach baz danych

Podstawą projektowania bazy danych jest tworzenie jej struktury, która definiuje sposób przechowywania informacji, tak by mogły być one dostępne i w każdej chwili kategoryzowane oraz manipulowane. Baza danych powinna być z kolei łatwa w użyciu oraz spójna, tak by utrzymywała integralność danych w sposób całkowicie bezpieczny. Silne modele baz danych umożliwiają różne sposoby sprawowania kontroli oraz organizacji przechowywanych informacji, co pomaga w efektywnym wykonywaniu większości zadań kluczowych.

Czytaj więcej

Jak działają systemy ERP w dziale logistyki?

Dynamiczny rozwój firmy oraz uzyskanie przewagi strategicznej na rynku możliwe jest głównie dzięki wprowadzaniu coraz to nowszych narzędzi i rozwiązań ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem i jego funkcjonowanie. Wie o tym coraz więcej firmy, dlatego systemy, takie jak ERP zaczynają cieszyć się coraz większym powodzeniem, również w logistyce. Przekonaj się, jak działają tego typu narzędzia i jakie korzyści może przynieść ich wdrożenie w przypadku logistyki.

Czytaj więcej

Ebook GA - zrozum zachowania użytkowników

Google Analytics: zrozumienie zachowania użytkowników - krótko o podręczniku, pozwalającym na oswojenie się z GA
E-book "Google Analytics: zrozumienie zachowania użytkowników" (w wersji oryginalnej Google Analytics. Understanding visitors behavior) jest pozycją, opracowaną przez cenionego eksperta i partnera Google Analytics Justina Cutroniego. Oferowane przez firmę Google narzędzie ma dwie podstawowe zalety. Pierwszą jest możliwość jego szerokiego zastosowania i potężne możliwości analityczne. Nie mniej ważna jest jego cena, a w zasadzie jej brak. Google Analytics jest bowiem całkowicie bezpłatne. GA pozwala przy tym poznać zachowania użytkowników, odwiedzających naszą witrynę oraz zidentyfikować potencjalne źródła zysków. Przyczynia się w sposób istotny do poznania procesów, zachodzących w trakcie odwiedzin strony internetowej.

Czytaj więcej

Jak pandemia przyspieszyła rozwój branży retail i e-commerce?

Wybuch pandemii w 2020 roku odmienił cały świat. W bardzo dużym stopniu wpłynął bezpośrednio na wiele branż. Odsłoniło to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć, a wcześniej nie mieliśmy o nich pojęcia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na branże retail oraz e-commerce, które w trakcie pandemii znacznie przyśpieszyły. W tym artykule postaramy się nieco bliżej nakreślić to jak na te branże wpłynął wybuch pandemii.

Czytaj więcej

6 oznak, że Twój biznes potrzebuje systemu ERP

System ERP jest to Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Innymi słowami jest to oprogramowanie dla małych i dużych przedsiębiorstw, które ma za zadanie zintegrować wszystkie procesy, które zachodzą we firmie. System ERP wspiera firmy w analizie, a także w zarządzaniu procesów biznesowych. Obejmuje on wszystkie powiązane ze sobą obszary działań, jak zarządzanie księgowością, zarządzanie finansami, marketingiem, sprzedażą, produkcją i magazynem. Jeżeli odczuwasz spadek zadowolenia Klientów lub ustalanie transakcji finansowych zajmuje Ci zbyt dużo czasu, a prognozowana sprzedaż opiera się na domysłach to znak, że potrzebny jest Ci system ERP.

Czytaj więcej

Jak przebiega wdrożenie systemu ERP?

Wdrożenie ERP obejmuje instalację oprogramowania, przenoszenie danych finansowych na nowy system, konfigurowanie użytkowników i procesów, a szkolenie użytkowników na oprogramowaniu. Wybór odpowiedniego partnera do wdrożenia systemu ERP i metoda tej operacji jest prawie tak samo ważna, jak wybór odpowiedniego oprogramowania. Jak w przypadku każdego dużego projektu, koniecznym jest, aby zacząć od jednej rzeczy naraz. Na szczęście, szybkie i bezproblemowe wdrożenia ERP są nie tylko wykonalne, ale faktycznie dość powszechne.

Czytaj więcej

Jak wybrać najlepszy system ERP?

Zastanawiasz się jaki system erp wybrać? Ważne jest, aby wybrać ERP, który pasuje do branży, w jakiej działa Twoja firma. Powód jest prosty: firmy z różnych segmentów ekonomicznych mają różne procesy biznesowe, które muszą być uwzględnione w ERP.

Czytaj więcej

Systemy ERP - jak wykorzystać je w chmurze

System ERP, czyli z angielskiego Enterprise Resource Planning to narzędzie służące do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Jego funkcją jest gromadzenie danych oraz porządkowanie i integracja wszystkich obszarów funkcjonowania firmy. Ponadto wspomaga zarządzanie zasobami, w taki sposób, by rozliczać je pod kątem największej efektywności.

Czytaj więcej

Dobór odpowiedniego systemu POS dla przedsiębiorstw

Prowadzenie biznesu obecnie wiąże się z wieloma wyzwaniami, które niesie ze sobą rynek. Dlatego trzeba prezentować jak najlepszą ofertę jak najwięcej różnorodnych akcesoriów i rozwiązań. Trzeba jednak mieć pod to grunt i stosować wiele nowoczesnych narzędzi, które ułatwią prezentację oferty. Takim ważnym elementem jest system POS.

Czytaj więcej

Systemy ERP i CRM w e-biznesie

Biznes elektroniczny (czyli e-biznes) to popularna forma działalności, oparta na różnorodnych technologiach informacyjnych i komunikacyjnych, jak np. aplikacje, strony www itp. Zarządzanie firmą tego rodzaju to dziś sprawa powszechna, choć nie należąca do najłatwiejszych. E-biznes – czyli np. prowadzenie sprzedaży internetowej, kursów online, e-bankowości, platform współpracy czy witryn o charakterze społecznościowym – wymaga uwzględnienia wielu czynników, mających wpływ na prawidłowe i bezawaryjne funkcjonowanie całości. Na pewno zarządzanie firmą będzie o wiele prostsze przy zastosowaniu odpowiedniego wsparcia. Przykładem jest tu system ERP i CRM. Nazwy te mogą wydawać się nieco obce, dlatego warto je wyjaśnić.

Czytaj więcej

CRM czy ERP - który system wybrać?

XXI wiek przynosi masę technologii, m.in. system ERP czy CRM. Są to narzędzia służące do zarządzania procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie i optymalizowania ich. Który z nich wybrać do wdrożenia w swojej organizacji? Jakie są różnice między CRM a ERP? Przeanalizujmy krótko, jakie są główne cechy, które charakteryzują oprogramowanie CRM i ERP.

Czytaj więcej

Po co i jak wprowadzić system ERP do naszej firmy?

System ERP jest oprogramowaniem dla przedsiębiorstw, które ma pomóc w analizie i zarządzaniu procesami biznesowymi. Może pomóc zintegrować wszystkie procesy, zachodzące w firmie takie jak standaryzacja procesów biznesowych, kierowanie finansami i księgowością, zapasami, produkcją i projektami. Natomiast system CRM skupia się na działaniach marketingowych, zarządzaniu procesami sprzedaży, oraz obsłudze i komunikowaniu z klientem. Różnice między tymi dwoma systemami zostały już opisane na blogu odl.com.pl, więc w tym wpisie skupię się na tym po co i jak wprowadzić system ERP do naszego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej

Oprogramowanie dla firm

Współczesna firma musi sprostać wielu zadaniom. Przede wszystkim musi zarabiać, ale nie mniej istotne jest śledzenie kosztów i przychodów, sporządzanie bilansu, wykonywanie obowiązkowych raportów wynikających z regulacji „Ustawy o Rachunkowości”, terminowe regulowanie zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego itp.

Czytaj więcej