Programy ERP dla firm

6 oznak, że Twój biznes potrzebuje systemu ERP

System ERP jest to Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Innymi słowami jest to oprogramowanie dla małych i dużych przedsiębiorstw, które ma za zadanie zintegrować wszystkie procesy, które zachodzą we firmie. System ERP wspiera firmy w analizie, a także w zarządzaniu procesów biznesowych. Obejmuje on wszystkie powiązane ze sobą obszary działań, jak zarządzanie księgowością, zarządzanie finansami, marketingiem, sprzedażą, produkcją i magazynem. Jeżeli odczuwasz spadek zadowolenia Klientów lub ustalanie transakcji finansowych zajmuje Ci zbyt dużo czasu, a prognozowana sprzedaż opiera się na domysłach to znak, że potrzebny jest Ci system ERP.

Czytaj więcej

Jak przebiega wdrożenie systemu ERP?

Wdrożenie ERP obejmuje instalację oprogramowania, przenoszenie danych finansowych na nowy system, konfigurowanie użytkowników i procesów, a szkolenie użytkowników na oprogramowaniu. Wybór odpowiedniego partnera do wdrożenia systemu ERP i metoda tej operacji jest prawie tak samo ważna, jak wybór odpowiedniego oprogramowania. Jak w przypadku każdego dużego projektu, koniecznym jest, aby zacząć od jednej rzeczy naraz. Na szczęście, szybkie i bezproblemowe wdrożenia ERP są nie tylko wykonalne, ale faktycznie dość powszechne.

Czytaj więcej

Systemy ERP - jak wykorzystać je w chmurze

System ERP, czyli z angielskiego Enterprise Resource Planning to narzędzie służące do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Jego funkcją jest gromadzenie danych oraz porządkowanie i integracja wszystkich obszarów funkcjonowania firmy. Ponadto wspomaga zarządzanie zasobami, w taki sposób, by rozliczać je pod kątem największej efektywności.

wykorzystanie systemu erp w chmurze

Czytaj więcej

Jak wybrać najlepszy system ERP?

Zastanawiasz się jaki system erp wybrać? Ważne jest, aby wybrać ERP, który pasuje do branży, w jakiej działa Twoja firma. Powód jest prosty: firmy z różnych segmentów ekonomicznych mają różne procesy biznesowe, które muszą być uwzględnione w ERP.

Czytaj więcej

Dobór odpowiedniego systemu POS dla przedsiębiorstw

Prowadzenie biznesu obecnie wiąże się z wieloma wyzwaniami, które niesie ze sobą rynek. Dlatego trzeba prezentować jak najlepszą ofertę jak najwięcej różnorodnych akcesoriów i rozwiązań. Trzeba jednak mieć pod to grunt i stosować wiele nowoczesnych narzędzi, które ułatwią prezentację oferty. Takim ważnym elementem jest system POS.

Zastosowanie systemu POS w przedsiębiorstwie

Czytaj więcej