Skip to main content

6 oznak, że Twój biznes potrzebuje systemu ERP

System ERP jest to Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Innymi słowami jest to oprogramowanie dla małych i dużych przedsiębiorstw, które ma za zadanie zintegrować wszystkie procesy, które zachodzą we firmie. System ERP wspiera firmy w analizie, a także w zarządzaniu procesów biznesowych. Obejmuje on wszystkie powiązane ze sobą obszary działań, jak zarządzanie księgowością, zarządzanie finansami, marketingiem, sprzedażą, produkcją i magazynem. Jeżeli odczuwasz spadek zadowolenia Klientów lub ustalanie transakcji finansowych zajmuje Ci zbyt dużo czasu, a prognozowana sprzedaż opiera się na domysłach to znak, że potrzebny jest Ci system ERP.

Twoi pracownicy mają problem z szybkim dostępem do danych.

Pracownicy firmy powinni mieć szybki i sprawny dostęp do priorytetowych danych, bez opóźnień i szukania ich w wielu miejscach. Oprogramowania i arkusze kalkulacyjne nie nadążają za potrzebami ekspresowego tempa, które jest potrzebne na rynku by firma była konkurencyjna.

Uciążliwe procesy działu IT

Jeżeli dział IT zarządza dużą ilością systemów rozproszonych w całej firmie, dostosowuje, integruje i utrzymuje je, każde z osobna. System trzeba regularnie aktualizować, co prowadzi do dużych kosztów z tym związanych, a także marnowania czasu i zasobów ludzkich.

Księgowość w Twojej firmie jest zawiła i pochłania sporo czasu

Jeżeli w dziale księgowości, dane są przenoszone ręcznie, z papieru do systemu online to czas jest stracony, a to powoduje sporą utratę wydajności. Księgowość najbardziej skorzysta z systemu ERP.

Sprawozdanie finansowe jest kłopotliwe

Księgowość spędza długie godziny na przygotowaniu informacji o stanie Twojej firmy, a także na tworzeniu raportów finansowych.

Brak centralizacji dla procesów w całej firmie

Dział księgowości może mieć inny system aniżeli pozostali pracownicy, którzy obserwują, rejestrują i zapisują informacje w innym oprogramowaniu. Nie sprzyja to wysokiemu poziomowi komunikacji oraz efektywności.

Spore błędy w zarządzaniu, które skutkują niezadowoleniem Klienta z powodu braku dostawy produktu

W firmie, szczególnie większej, potrzebne jest sprawne zarządzanie. Potrzebne jest śledzenie, czy masz odpowiednią ilość produktu w danym czasie, tak, żeby firma mogła cały czas pracować, bez żadnych przerw w dostawach.

System ERP pomaga w połączeniu procesów poprzez centralizację ich w jednym miejscu dla wszystkich działów we firmie. Aktualizuje się w obecnym czasie, bez żadnych opóźnień. Pozwala uzyskać pracownikom dostęp do kluczowych danych od razu, w każdej minucie.. Automatyzacja w księgowości, dzięki systemowi ERP jest wykonana w kilka sekund i co ważne pomaga uniknąć pomyłek. Raporty są tworzone w prosty i dokładny sposób. Wszystkie działy mają dostęp do tej samej bazy danych, dzięki czemu każdy pracownik ma dostęp do zamówienia. Pracownik działu obsługi Klienta może odpowiedzieć na jego pytania od razu, na podstawie bazy w systemie ERP. Wiele systemów ERP pozwala Klientowi zalogować się na swoje konto i sprawdzić stan zamówienia, a jednocześnie pracownicy logistyki mogą sprawdzić stan zapasów w czasie rzeczywistym.