Skip to main content

Ebook GA - zrozum zachowania użytkowników

Google Analytics: zrozumienie zachowania użytkowników - krótko o podręczniku, pozwalającym na oswojenie się z GA
E-book "Google Analytics: zrozumienie zachowania użytkowników" (w wersji oryginalnej Google Analytics. Understanding visitors behavior) jest pozycją, opracowaną przez cenionego eksperta i partnera Google Analytics Justina Cutroniego. Oferowane przez firmę Google narzędzie ma dwie podstawowe zalety. Pierwszą jest możliwość jego szerokiego zastosowania i potężne możliwości analityczne. Nie mniej ważna jest jego cena, a w zasadzie jej brak. Google Analytics jest bowiem całkowicie bezpłatne. GA pozwala przy tym poznać zachowania użytkowników, odwiedzających naszą witrynę oraz zidentyfikować potencjalne źródła zysków. Przyczynia się w sposób istotny do poznania procesów, zachodzących w trakcie odwiedzin strony internetowej.

ebook ga

Czego dowiemy się z książki?

Google Analytics: Zrozumienie zachowania użytkowników pozwala zrozumieć mechanizmy współczynników konwersji oraz śledzenia rozmaitych segmentów rynku. Udostępnia również wiedzę z zakresu prowadzenia kampanii marketingu elektronicznego, pomijaną często przez użytkowników. E-book zawiera przykłady kompletnego kodu dla webmasterów; wyjaśnia przy tym koncepcje kodu tak marketerom, jak i członkom zespołów marketingowych czy osobom nimi zarządzającym.

Czego można dowiedzieć się w praktyce dzięki książce Cutroniego? Na przykład:

  • w jaki dokładnie sposób działa Google Analytics,
  • jak skonfigurować system, by w sposób najbardziej adekwatny dla naszej działalności mierzyć niezbędne dane,
  • jak śledzić informacje, pochodzące z wielu domen i stron jednocześnie,
  • jak oceniać efektywność działań marketingowych online (reklamy rozliczane w modelu "opłata za kliknięcie", e-mail marketing, kampanie wewnętrzne),
  • jak śledzić zdarzenia w witrynach z osadzonymi mapami, obiektami wideo i widżetami,
  • w jaki sposób wykorzystać zmienne niestandardowe,
  • jak wykonać integrację Google Analytics z używanym przez nas systemem zarządzania treścią.

O autorze - kim jest Justin Cutroni

Justin Cutroni to znany ekspert z dziedziny marketingu i analityki internetowej, certyfikowany partner Google Analytics. Cutroni często angażowany jest do współpracy z kierownictwem wyższego szczebla znanych korporacji. Jego wiedza o strategicznym wykorzystaniu danych internetowych pomaga we współpracy z zespołami, zajmującymi się tą częścią działalności biznesowej. Uczestniczył on również w opracowaniu i wdrożeniu wielu planów i procesów, potrzebnych do generowania danych potrzebnych w praktycznej implementacji procesów marketingowych. Justin jest też aktywnym uczestnikiem społeczności analityków IT, znanym ze swych wystąpień podczas wydarzeń branżowych. Powszechnie znana jest też jego wielka pasja do dzielenia się swoją wiedzą oraz do rozwoju rozwiązań biznesowych i analitycznych. W wielu kręgach uchodzi on za prawdziwego guru tej branży.