Skip to main content

Jak wybrać najlepszy system ERP?

Zastanawiasz się jaki system erp wybrać? Ważne jest, aby wybrać ERP, który pasuje do branży, w jakiej działa Twoja firma. Powód jest prosty: firmy z różnych segmentów ekonomicznych mają różne procesy biznesowe, które muszą być uwzględnione w ERP.

 

Praca z systemem ERP wybranym za pomocą top10erp.pl

System dopasowany do działalności firmy

Oprócz procesów biznesowych, które występują praktycznie w każdej organizacji, takich jak zarządzanie personelem (HRM) i zarządzanie klientami (CRM), istnieją procesy specyficzne tylko dla obszarów np. rolnictwa, finansów czy przemysłu. Tylko dzięki ERP opartemu na dynamice własnej branży firma może osiągnąć wszystkie zalety, takie jak redukcja kosztów, oszczędność czasu i krótsze czasy realizacji między procesami biznesowymi.

Wybierając ERP, który jest szeroko stosowany we własnym obszarze gospodarczym, firma zyskuje również znaczną przewagę kosztową przy zakupie. Ostatecznie decyduje się na ERP z modułami dostępnymi w standardzie dla porównywalnych organizacji. Firmy na etapie wyboru systemu często korzystają również z rankingu systemów ERP https://top10erp.pl, który dostarcza rzetelnych informacji na temat wiodących marek.

Dostawcy systemów ERP

Nawiasem mówiąc, liczba dostawców systemów ERP specjalizujących się w określonej branży jest większa niż liczba dostawców, którzy mają ogólną ofertę. Ponadto wiele ogólnych rozwiązań ERP dla różnych segmentów ekonomicznych ma dominujące warianty.
Dostawca z dużym doświadczeniem w określonej branży często ma standardowe sprzężenia i tabele, które są powszechnie używane w podobnych organizacjach. W biznesie szczególnie ważny jest pewien rodzaj połączenia zarządzania magazynem z różnymi systemami logistycznymi.


Praca za pomocą systemu ERP wybranego dzięki top10erp.pl

Systemy ERP dla małych i średnich firm

Ze względu na wysokie koszty, małe i średnie firmy coraz rzadziej decydują się na zakup systemu ERP niż firmy o nieco większej strukturze. Jednak system ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw może oferować takie świadczenia, jak redukcja błędów, lepszy przegląd biznesowy oraz redukcja kosztów.

Systematycznie pojawiają się na rynku kluczowe rozwiązania ERP, które są polecane dla małych i średnich firm. Dokonując wyboru systemu ERP, szczególnie ważne jest to, abyśmy przyjrzeli się nieco bliżej kosztom licencji, oprogramowania i prowadzenia news'u.

Podsumowując, ranking systemów erp jest bardzo przydatnym narzędziem, poprzez które można porównać oferty dostawców, znajdując w ten sposób tą najkorzystniejszą dla danego przedsiębiorstwa.